W roku 2013 w Fundacji Przygarnij Królika nastąpiły duże zmiany – przede wszystkim powiększył się zespół wolontariuszy. Do grona wolontariuszy dołączyły:
– Katarzyna Garncarz z Katowic,
– Magdalena Smyka z Poznania,
– Kamila Stopnicka z Piastowa,
– Ewa Kociumbas z Warszawy,
– Magdalena Twaróg z Krakowa
– Ewa Dusza z Krakowa.

Dzięki tak licznej grupie wolontariuszy zaangażowanych w pomoc bezdomnym królikom poziom efektywności w realizowaniu celów statutowych jest zdecydowanie wyższy.
Największym sukcesem w minionym roku było znalezienie domów stałych dla królików będących pod naszą opieką. Poniższa tabela obrazuje zmiany ilości znalezienia nowych domów dla podopiecznych Fundacji na przełomie ostatnich lat.

Króliki trafiały do fundacji z różnych źródeł, m.in.:
– ze schronisk,
– ze sklepów zoologicznych,
– z mini zoo,
– od prywatnych właścicieli,
– od osób, które znalazły królika
– z ogłoszeń internetowych
– z interwencji.

Pod koniec stycznia Fundacja brała udział w interwencji w Katowicach. W jej wyniku odebraliśmy kilkanaście królików. Więcej informacji na temat tej interwencji znajdziecie tutaj: https://www.przygarnijkrolika.pl/interwencje .
Wszystkie króliki z interwencji zostały wykastrowane lub wysterylizowane i znalazły domki stałe.

W roku 2013 nowe życie w nowych domach rozpoczęły takie króliczki jak:

Szczegółowy opis wszystkich adopcji znajduje się na stronie: https://www.przygarnijkrolika.pl/2013-3

Wszystkim, którzy adoptowali króliki z Fundacji, dziękujemy bardzo za podarowanie miłości i ciepłego kącika w domu. Szczególnie podziękowania należą się osobom, które pomagały w adopcji, w transporcie królików do danej miejscowości, a także domom tymczasowym, .m.in

W roku 2013 nie ominęły nas również smutne wydarzenia. Na drugą stronę Tęczowego Mostu odeszły od nas:
– Carlos, jeden z królików odebrany podczas interwencji w Katowicach zmarł w wyniku powikłań pokastracyjnych;
– Funia, która zmarła nagle i niespodziewanie;
– Gustaw – któremu nie udało się pomóc i było za późno;
– Stefania – zmarła w wyniku zaniedbania poprzedniej właścicielki i trafiła do fundacji w krytycznym stanie.

Jedynie królicza parka, Tristan i Izolda ze względu na ich stan zdrowia pozostają pod opieką fundacji na czas nieokreślony i nie nadają się do adopcji. Tutaj należą się ukłony dla opiekunki królików p. Aleksandry .

Szczególne podziękowania należą się lekarzom weterynarii za leczenie, kastrowanie bądź sterylizowanie naszych króliczym podopiecznym, m.in.

W poprzednim roku nawiązaliśmy współpracę z katowicką lecznicą Marvet. Z każdej wykonanej usługi czy sprzedanego towaru dla klienta przeznaczają 3% wartości jego zakupów na bezpośrednią pomoc wskazanej organizacji, m.in. na Fundację Przygarnij Królika. Dziękujemy za pomoc!

W celu promowania adopcji królików oraz edukowania na temat opieki i prawidłowej diety przygotowano ulotkę. Ulotkę można ściągnąć ze strony https://www.przygarnijkrolika.pl/inne-formy-pomocy

W minionym roku kontynuowaliśmy współpracować ze sklepem Świat4Łap. Co miesiąc króliki przebywające w domach tymczasowych otrzymywały dary zakupione przez ludzi dobrej woli w w/w internetowym sklepie zoologicznym. Sumaryczna wartość darów zakupionych w ciągu roku wynosi aż 7 616,36 zł! W skład darów wchodziło:

51 opakowań produktów medycznych,
393 opakowań suszonych ziół,
408 paczek siana ,
90,3 kg karmy,
19 sztuk różnych akcesoriów (transportery, poidła, kuwety),
970 litrów żwirku,
16 opakowań smakołyków i zabawek z trawy,
194 sztuk podkładów SENI.

Jest to ogromne wsparcie dla fundacji, a przede wszystkim dla bezdomnych królików! Raport z darów co miesiąc był upubliczniany na Facebooku na profilu Fundacji Przygarnij Królika. Darczyńcom dziękujemy za dokonanie zakupów. Dzięki Wam nasi podopieczni mieli bądź mają pełne brzuszki i czysto w kuwetach! Właścicielom sklepu, Państwu Magdalenie i Pawłowi Moroz dziękujemy za profesjonalną współpracę i mamy nadzieję na dalsze współdziałanie na rzecz królików.

W 2013 roku rozpoczęliśmy również współpracę ze sklepem zoologicznym Petsmile, który jest zlokalizowany w Gliwicach. Jest to sklep, gdzie nie są sprzedawane zwierzęta, czyli „żywe towary”, a jedynie promuje się adopcje różnych gatunków zwierząt, m.in. naszych królików. Patrycji Surmacz i Katarzynie Ganszczyk, które prowadzą nie tylko sklep zoologiczny, ale także różnorodne warsztaty behawiorystyczne dla psów i kotów, dziękujemy za rozpowszechnianie idei adopcji królików.

Nasi podopieczni otrzymali od firm Niezłe Ziółko oraz Herbal Pets dary tj. suszone zioła, suszone warzywa, siano, za które w ich imieniu bardzo dziękujemy. Firmy ufundowały wyprawki adopcyjne oraz wspomagały konkretne króliki. Dziękujemy za pomoc!

Dzięki fankom, a zarazem miłośniczkom królików – Joannie B. z Katowic i Sylwii G. z Warszawy narodziła się „Akcja złotówka” https://www.przygarnijkrolika.pl/akcja-zlotowka. Akcja ruszyła 30.09.2013 r. i do dnia 31.12.2013 r. dzięki darczyńcom uzbieraliśmy kwotę:  1022,37 PLN. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za hojność, a Joannie i Sylwii bardzo dziękujemy za pomysł i pomoc naszym króliczkom!

Pod koniec października zorganizowano halloweenowy konkurs tzw. „Akcja Dynia”, dzięki której uzbierano 240 zł. Wszystkim, którzy brali udział w konkursie dziękujemy!

We wrześniu obchodziliśmy Dzień Królika. Przez tydzień w SP nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach nasza koleżanka Ania Cz. wraz z mamą zorganizowały zajęcia edukacyjne z zakresu opieki i żywienia królkiów oraz zbiórkę pieniędzy na rzecz naszych podopiecznych. Dzięki Paniom uzbierano 273,50 zł. Dziękujemy!

Podziękowania należą się również panu Maciejowi I. ze szkoły sztuk walki Combat Zone w Krakowie za zbiórkę pieniężną wśród znajomych. Dzięki wielkiemu sercu króliki otrzymały 500 zł. Dziękujemy z całego serca!

W roku 2013 wolontariuszki, Ewa i Gosia po raz pierwszy zasponsorowały i wyprodukowały fundacyjne gadżety, czyli magnesiki i kubki. Dzięki ludziom, którzy zakupili te gadżety uzbierano 900 zł.

Jak co roku dzięki naszym sponsorom Świat4łap, Pulsvet, Niezłe Ziółko i Dorocie, która zajęła się produkcją i dystrybucją kalendarzy biurkowych i ściennych oraz wszystkim, którzy zakupili króliczy kalendarz uzyskaliśmy przychód ze sprzedaży w wysokości 2238,50 zł.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom giełd i licytacji a także wszystkim, którzy dochód ze sprzedażny przykazywali na rzecz naszych podopiecznych.

Fundacja serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom za okazaną hojność i dobre serce, a w szczególności dziękujemy:

Dzięki Darczyńcom w roku 2013 otrzymaliśmy 16450,85 PLN. Wszystkie pieniądze zostały przeznaczone na leczenie, szczepienie, kastracje (24), sterylizację (28) oraz zakup jedzenia oraz w niewielkim stopniu na wydatki administracyjne czyli druk ulotek, domenę i serwer. Mamy nadzieję, że rok 2014 zaowocuje udanymi adopcjami i efektywniejszą pracą na rzecz bezdomnych królików.

Dziękujemy Wszystkim, którzy nam pomagali i nas wspierali! Jesteście Wszyscy współautorami NASZEGO SUKCESU!

Wolontariusze Fundacji Przygarnij Królika