PROCEDURA ADOPCYJNA FUNDACJI PRZYGARNIJ KRÓLIKA

Procedura adopcyjna ma za zadanie wybranie najlepszych opiekunów dla naszych podopiecznych. W czasie rozmów i spotkań z Państwem staramy się przygotować potencjalnych właścicieli do nowej roli. Chcemy przekazać Państwu naszą wiedzę i uwagi, po to, żeby adoptowany królik jak najdłużej cieszył się dobrym zdrowiem.

W odpowiedzi na wiele pytań dotyczących procedury adopcyjnej postaramy się opisać ją w kilku czytelnych punktach.

Jeżeli chcą Państwo adoptować królika prosimy o:

1. Zapoznanie się z naszymi zasadami na https://www.przygarnijkrolika.pl/nasze-zasady

2.Wypełnienie formularza na https://www.przygarnijkrolika.pl/przygarnij-krolika

Formularz wskazuje, jakim królikiem są Państwo zainteresowani oraz pozwala nam nieco Państwa poznać.

3. Następnie zgłosi się do Państwa pośrednik adopcyjny, który prowadzi sprawę wybranego królika. Prosimy o cierpliwość, odpisujemy na e-maile w przeciągu 2-5 dni, ponieważ oprócz pracy w Fundacji pracujemy również zawodowo i mamy swoje Rodziny.

Internet czasem szwankuje, dlatego jeżeli nie dostaną Państwo odpowiedzi po 5 dniach, prosimy o kontakt bezpośredni na e-mail pośrednika, który zawsze widnieje na końcu ogłoszenia adopcyjnego królika.

4. Pośrednik w odpowiedzi na Państwa formularz wyśle materiały dotyczące: opieki, chorób, żywienia królików i umówi się z Państwem na rozmowę przez telefon/e-mail/GG/Skyp’e.

W czasie rozmowy pośrednik porusza tematy z wysłanych wcześniej materiałów. Bardzo prosimy o rzetelne ich przeczytanie i przeanalizowanie. W rozmowie tej zadajemy również pytania, aby mieć pewność, że starający się ma wiedzę i jest przygotowany na przyjęcie królika.

5. W ramach możliwości pośrednik organizuje spotkanie przedadopcyjne w terminie dogodnym dla obu stron, najchętniej w domu osoby starającej się o adopcję.

Takie spotkanie to nie wizytacja czy ocena warunków mieszkaniowych. To miłe spotkanie, na którym opowiadamy, jak prawidłowo pielęgnować adoptowane zwierzątko. Omawiamy pytania, jakie nasunęły się z poprzedniej rozmowy oraz pomagamy w zagospodarowaniu przestrzeni w miejscu, gdzie ma mieszkać nowy pupil. Staramy się też lepiej poznać nawzajem.

6. Po pozytywnym zakończeniu rozmowy i spotkania ogłoszenie królika na stronie adopcyjnej otrzymuje tytuł „adopcja w toku” i organizowany jest transport królika do danej miejscowości.

7. Przy przekazaniu królika podpisywana jest umowa adopcyjna.

Uwagi

1. Adoptować królika może tylko osoba pełnoletnia lub rodzice /prawni opiekunowie osoby niepełnoletniej.

2. Adopcja jest bezpłatna.

3. Pośrednik adopcyjny decyduje o wyborze przyszłego opiekuna, wysłanie formularza i rozmowa przedadopcyjna nie zawsze skutkują adopcją.

4. Adopcja to nie wyścigi. Jej czas jest uzależniony od wielu czynników np.: od współpracy pośrednika z osobą starającą się o adopcję, od warunków atmosferycznych uzależniających transport, od zdrowia zwierzęcia i innych.