Izolda & Tristan – adopcja zawieszona (13 sierpnia 2013)

Wspólnie z opiekunką Tristana i Izoldy – p. Aleksandrą Schymurą podjęliśmy decyzję o zawieszeniu adopcji Tristana i Izoldy z Gliwic. Uszata parka pozostanie pod opieką fundacji na czas nieokreślony.

Nasza decyzja spowodowana jest stanem zdrowia Tristana. Rokowania są ostrożne, a zarazem niepewne. Kości króliczka mają tendencje do samoistnych złamań, są bardzo kruche i słabe. Z tego powodu królik wymaga całodobowej opieki, cierpliwego i doświadczonego opiekuna. Obecnie łapki Tristanka ładne się zrosły i królik jest rehabilitowany. Chociaż do pełnej sprawności ruchowej daleka droga, jesteśmy dobrej myśli.

Izolda także zostaje, ponieważ króliki są do siebie bardzo przywiązane i bardzo by przeżyły rozłąkę. Nie rozłączamy zaprzyjaźnionych par, które są dla siebie wsparciem i pociechą. Izolda wspiera swojego partnera, pucuje go, podtrzymuje na duchu. Jest strachliwym królikiem, przy Tristanku czuje się pewniej i łatwiej jest jej przełamywać bariery.

Zaistniała sytuacja zmusiła nas oraz Olę do takiej trudnej decyzji. Króliczki mają wszystko co im potrzeba: spokój, poczucie bezpieczeństwa, ciepły kącik w mieszkaniu, miskę pełną jedzenia, ciepłą dłoń do głaskania oraz miłość i troskę ze strony opiekunki.

Prosimy osoby chętne do objęcia Tristana i Izoldę Wirtualną Pomocą. Każde wsparcie bardzo się przyda.

Olu, dziękujemy Ci pięknie za wspaniałą opiekę, jaką otaczasz nasze pokrzywdzone przez los uszatki.

Izolda zmarła 30.maja.2014r. po skomplikowanej chorobie.

Cynamon – adopcja zawieszona (18 kwiecień 2014)

Cynamon pod naszą opiekę trafił ponad 4 miesiące temu. Na dzień dzisiejszy jego stan zdrowia nie jest dobry, a rokowania są bardzo niepewne. Poza niepełnosprawnością zmaga się z katarem zakaźnym, pasożytami, problemami trawiennymi, nie trzymaniem moczu. Cynamon przez długi czas mocno obciąża swoje przednie łapy, co w przyszłości może wiązać się z paraliżem również przednich łap. W jednym skoku mięśnie zanikły w znacznym stopniu, w drugim jest troszeczkę lepiej. Cynamon wymaga szczególnej opieki, intensywnej rehabilitacji, regularnych kąpieli i pielęgnacji. Nigdy nie będzie już w pełni zdrowym królikiem. W związku z powyższym adopcja Cynamona zostaje całkowicie zawieszona. Cynamon pozostanie pod opieką FPK do końca swoich dni w domu wolontariuszki i opiekunki, która Cynamonem zajmowała się od początku. Cynamon walczy, nie poddaje się i dopóki komfort jego życia, energia, którą ma w sobie i wola walki pozwala mu na w miarę prawidłowe funkcjonowanie, będzie miał zapewniony spokój, miłość i szczęśliwe życie przy boku opiekunów i pod okiem specjalistów, którzy kontrolują jego stan zdrowia.

Cynamonka można w dalszym ciągu można obejmować Wirtualną Pomocą. Każde wsparcie się na pewno się przyda.

Dziękuję wszystkim, którzy go do tej pory wspierali i trzymali kciuki. Proszę trzymać kciuki jeszcze mocniej.